Obecně

6 tipů na dárek pro nadřízeného

A je to tady! Za pár dní bude šéf slavit na narozeniny a jako každý rok začíná složitý proces vybírání dárku, do kterého se často zapojuje celá kancelář. Problém ale je, že většina nápadů se nedá použít. Jaký tedy vybrat dárek nadřízenému, aby potěšil a vás to nestálo místo?

Vybírat dárek nadřízenému je vždycky oříšek. Často se totiž zvažuje několik kritérií. Porovnává se nápaditost, cena, vhodnost a personalizace. Samozřejmě je důležité, zda si se šéfem tykáte nebo ne. Na druhou stranu i v tomto případě musíte znát hranice. V malém týmu se snese „všechno“, tzn. i dárky na hraně. Ve větším týmu nebo mezinárodní firmě ale musíte být opatrní. Volba dárku totiž ukazuje i na vztah týmu k nadřízenému a někdy ho tím můžete i poškodit.

Možná si řekněte, že přeháníme, ale je to asi měsíc, co se v českoamerické firmě tady v Praze stalo něco podobného. Nadřízená, starající se o tým 45 lidí, na teambuldingu v žertu prohlásila, že se musí naučit pít, aby mohla pořádat své oslavy narozenin. O pár týdnů později narozeniny skutečně slavila a sešlo se jí přes čtyřicet lahví alkoholu. Vedení si ji zavolalo na kobereček a musela složitě dokazovat, že pije jen příležitostně a do práce chodí střízlivá.

Ale teď už k výběru dárku:

Koš dobrot

Celkem oblíbený a obvyklý dárek. Je vděčný, protože jídlo má rád každý. Zohledněte ale i alergie. V posledních letech se s nimi roztrhl pytel. Zdálo by se, že italský koš je dobrá volba, ale pšeničné těstoviny nemůže každý. Pokud si nejste jisti, zkuste koš například složit z kávy ze speciální pražírny a prémiového čaje. Čistě mléčná čokoláda nebo belgické pralinky bez náplně (i oříšky patří mezi výrazné alergeny) mohou koš doplnit.

Cestovní soupravu

Cestuje váš nadřízený často? Možná by se mu hodil nový kufr nebo cestovní taštička plná miniaturních přípravků. Vak na oblečení s vyšitým firemním logem je také velmi oblíbeným dárkem. Zvláště na konferencích se občas zaměňují.

Vstupenky

Máte na výběr z koncertů, divadelních her a muzikálů. Pokud je nadřízený fanoušek do sportu, lístky na super tenisový nebo hokejový zápas na místa, odkud je opravdu dobře vidět, ho rozhodně potěší.

Poukaz na péči

Je-li vaší nadřízenou žena, můžete jí pořídit voucher na masáž, nebo všeobecně na kosmetické služby (ať si sama vybere). Nesmí si ale myslet, že s její vizáží není něco v pořádku 🙂 To samé platí o permanentce na cvičení nebo do dalších kurzů.

Technické vychytávky

Najděte něco, co je opravdu zaujme. Virtuální klávesnice, scanner v tužce, e-ink tablet, power banka pro cestovní nabíjení….

Další dárky

Mezi oblíbené dárky se také řadí nejrůznější poukazy do restaurací, víkendové pobyty a další zážitky. Vždy ale zohledněte i zdravotní stav nadřízeného.

Přejeme vám šťastnou ruku při výběru….

Komentáře

komentářů