Obecně

Chcete konat dobro? Máte více možností

Život není jen o hromadění majetku, je také o pomoci ostatním, pokud máte prostředky a možnosti. Spousty celosvětově známých podnikatelských osobností vedou své charitativní spolky nebo přispívají na vzdělávání či výzkum. Pokud máte zájem se o svůj úspěch s někým podělit, můžete začít pozvolna. Poradíme vám jak.

charita

Slovo charita po letech podvodů dostalo trpkou příchuť. Vzbuzuje nedůvěru a hlavně pocit, že vás vždycky podvedou a vaše peníze si někdo užije na Bahamách. Pokud opravdu chcete někomu pomoci, pak máte několik způsobů, jak to provést.

1. Zaměstnávání osob se zdravotním postižením

Nejdříve musíte začít tím, že vytvoříte ve firmě tzv. chráněné místo. Žádost si můžete podat na nejbližším pracovním úřadu. Tam také získáte informace o tom, jak by pracovní místo mělo vypadat a co by mělo splňovat. Určitou komplikací může být nemožnost připravit bezbariérový přístup do budovy. Stát vám na takového zaměstnance dokonce přispěje i nemalou částkou.

2. Náhradní plnění – chráněné dílny

Pokud nemáte možnost vytvořit chráněné místo, můžete si alespoň z chráněných dílen kupovat produkty či služby, které postižení lidé vyrábějí.

3. Darujte to, co lidé potřebují

Máte-li obavy z darování peněz, můžete si zjistit, co v okolních charitách potřebují. Například balíčky s jídlem, teplé oblečení, uklízecí pomůcky, školní pomůcky apod. Nemusí to být pravidelné, můžete reagovat na vzniklou situaci. Připravovat se na ni můžete tak, že si vytvoříte firemní fond, kam budete odkládat peníze. Pak v případě záplav, či jiných aktuálních problémů můžete finance použít na nákup čehokoliv, co bude zrovna potřeba.

4. Dobrovolnictví

Další možností může být to, že vy a vaši zaměstnanci spojí své síly a udělají něco pěkného pro druhé. Bude to příjemná motivace, a také uvědomění si, že jsou v životě důležité i jiné věci, než analýzy a reporty. V Čechách se často zapomíná na seniory, kteří v mnoha případech dožívají osamocení a s minimem peněz. Za přípravu zábavného odpoledne spojeného s malými dárečky vám budou opravdu vděční.

5. Finanční dary

Darovat finance je samozřejmě jednodušší než investovat čas a energii, na druhou stranu se ale peníze nemusí dostat do těch správných rukou. Buď se zaměřte na malé lokální charitativní organizace, u kterých si můžete zkontrolovat, zda peníze použili tak, jak slibovali, nebo zkuste charity s dlouhou tradicí. Mají většinou průhledné účetnictví a nebo vám rádi zašlou informace, které potřebujete a seznam aktivit.

Nenechte se nikdy natlačit do něčeho, co není pro vás. Ať už věnujete část zisku firmy nebo svůj čas nějaké organizaci, dělejte to od srdce a z přesvědčení. Jen tak z toho budete mít radost.

Komentáře

komentářů

Napsat komentář