Obecně

Napište super případovou studii – poradíme vám jak

Firmy se neustále předhání v tom, jak skvělé mají produkty nebo služby. Často to zní až neuvěřitelně. Pro zákazníka je ale důležité, jaký mají pro něho přínos. A protože ukázaná platí, nejlépe v tomto případě fungují případové studie.

Případové studie jsou skvělým nástrojem, jak představit výsledky své práce jasnou a srozumitelnou formou. Na reálném klientovi vysvětlíte postup vaší spolupráce, srovnáte dobu před a po a ukážete jak jste zákazníkovi pomohli. Tím zdůrazníte přidanou hodnotu svých produktů.

Pro budoucího zákazníka je toto shrnutí velice zajímavé a díky tomu si dokáže představit, jak se bude spolupráce s vámi odvíjet.

Co nesmí chybět v případové studii

Cíl

Ujasněte si, co chcete případovkou zdůraznit – využitelnost produktu, fakt, že šetří čas, poměr cena výkon? Je to na vás. Pokud máte více klientů, vytvořte si několik studií a každou zaměřte na jinou kvalitu svého produktu. Také se zamyslete, kdo je vaše cílová skupina, a podle toho volte jazyk a tón celého textu.

Startovní situace

Vysvětlete, jaká byla u zákazníka situace a z jakého důvodu si vás vybral. Co jste mu měli svým produktem řešit.

Reálný příběh

Nic si nevymýšlejte a napište popravdě, jak jste postupovali. Buďte konkrétní a nebojte se zdůraznit i některá úskalí. To, že jste se s nimi vypořádali, dodá důvěryhodnost celé případovce.

Čísla

I když píšete příběh, nezapomínejte, že to není román. Jasná fakta musí z textu vystupovat. Používejte čísla, procenta, odrážky, grafy, ikony, infografiku – vše, co informace zpřehlední.

Ukažte výsledky

Popište jasně a stručně výsledky vaší spolupráce. Vytvořte v dokumentu ještě místo, kde všechny výsledky shromáždíte pěkně k sobě. Usnadní svému klientovi komunikaci, při které se bude snažit šéfa přesvědčit o kvalitě vašeho produktu.

Kontakt

Součástí každé případové studie by měly být kontakty na vás nebo vaše obchodní oddělení, odkaz na webové stránky a pokud máte, i blog. Studie se totiž často i v rámci kolegů a firem sdílejí, a tak si pojistíte, že pokud vaše služby či produkty zaujmou, budoucí klienti se vám dovolají.

Do případovky můžete vložit reference od svých klientů, kde svými slovy vysvětlí, co je na spolupráci s vámi baví a čím jim prospíváte.

Co je důležité a na co se velmi často zapomíná – chytlavý název. Měl by vystihovat to, co jste propojením s klientem vyřešili. Tím nalákáte a také vysvětlíte, co může budoucí čtenář textu čekat.

Nezapomeňte dokument doplnit obrázky a logem. Pokud můžete, nechte si ho zpracovat od grafika. Sami to ale můžete snadno zvládnout třeba v Canvě. Dokument vždy posílejte ve formátu PDF. Tak zaručíte, že bude případovka vypadat stále stejně a nikdo neupraví výsledky ve váš neprospěch.

 

 

Komentáře

komentářů