Obecně

Rituály hojnosti – Přitáhněte si do života prosperitu

29Stále pracujete, snažíte se vydělat peníze a zajistit si příjemný život, ale ono se to nedaří? A už jste vyzkoušeli rituál hojnosti?

Od počátku světa se lidé rozdělovali na ty, co měli a ty co neměli. Ať už se jednalo o kůže, dostatek jídla, příbytek nebo později o peníze. A touha mít se lépe je naší součástí stejně tak dlouho. Zatímco dnes známe techniky a procesy, které nám lepší život mohou přinést a jdeme do všeho spíše hlavou, naši předci měli víru. Věřili, že k nim bude příroda štědrá a bohové milosrdní. Aby si dobré výsledky pojistili a ukázali, že si pomoci váží (a možná taky proto, že nic není zadarmo) provozovali určité rituály, které jim měly zaručit úspěch. A nejen to. Měly ukázat, že to se svým přáním myslí opravdu vážně.

Dnešní společnost je zaměřená na výkon a výsledky a v našich hlavách stále existuje jakási přímá úměra mezi množstvím a charakterem práce a částkou, kterou za ni dostaneme. Realita je ale jiná a proto nás stále šokuje, že člověk, který manuálně denně dře v dolech v neustálém nebezpečí, záchranáři, kteří se pro nás denně vrhají do vln a plamenů nebo lékaři zachraňující životy mají méně peněz než obchodník pracující třeba pro telekomunikační společnost. Abychom se v této rychlé době zorientovali a našli své bezpečné místo, čteme motivační knihy, obdivujeme úspěšné lidi a následujeme jejich kariérní vzorec ve snaze dosáhnout stejného životního stylu.

Možná je na čase zpomalit tento krysí závod a využít znalosti a zkušenosti našich předků. Rituály hojnosti totiž prováděli pravidelně a s velkým úspěchem. Třeba vás pak bude každodenní snažení stát daleko méně úsilí, když si nakloníte tajemné energie a Vesmír.

Například blogeři si z této činnosti udělali zlatý důl. Píší ebooky a vedou online semináře, na kterých vyučují, jak si přitáhnout do života hojnost a jak provádět rituály.

Rituály hojnosti, které se provozují v mnoha zemích, mají vždy 3 základní části: ujasnění si přání, jeho vyslovení a víra ve splnění.

Ujasnění si přání Každý den nám hlavou prolétne mnoho myšlenek a přání, a tak je opravdu důležité z nich vybrat to jedno hlavní. A také, pro každého hojnost znamená něco jiného. Může to být dostatek peněz, přátel, pracovních příležitostí, zdraví a vitalita….

Vyslovení přání

Přání je dobré nejen vyslovit, ale i napsat. Už proto, že se mu budete opravdu chvilku věnovat a zaměříte na něj veškerou svou pozornost. Aby přání fungovalo, nemělo by vyjadřovat touhu. Když po něčem toužíte, tak to nemáte. A přát si něco s pocitem nedostatku většinou nepřináší ten správný výsledek. Lepší je děkovat za splněné přání. Tím, že za něj děkujete, jasně dáváte najevo, že očekáváte splnění.

Víra ve splnění přání

Tato část je nejdůležitější. Pokud nevěříte, přání se nesplní. Najít v sobě jistotu a naladit se na přijmutí splnění svého přání je vlastně to nejtěžší. Lidé, kteří provozují rituály této části říkají “otevřít okno“. Pokud pochybujete, je okno zavřené a hojnost k vám nemůže přijít.

Pro provádění rituálu je důležité znát fáze Měsíce, s tím vám ale pomůže skoro každý stolní kalendář (nebo aplikace Fáze Měsíce). Naši předkové věděli, že pokud chtějí hojnost, musí provádět rituály v době, kdy Měsíc dorůstá a při úplňku. A vy si k nim zapalte žlutou svíčku a zelenou svíčku. První je na hojnost vitality, energie a sebevědomí a ta druhá na prosperitu.

Několik rituálů

Je na vás, který si vybere. Musíte se ale při jeho provádění cítit dobře.

Pálení přání

Napište své přání perem na bílý papír, přečtěte nahlas a zapalte nad zelenou nebo žlutou svíčkou. Musí shořet bezezbytku, proto je dobré mít po ruce misku, na které papír dohoří. Popel vezměte a zakopejte na zahradě. Nejlépe ke stromu, nebo pod zeleninu. Můžete ho také poslat po vodě….

Nechte své mince nabít

Ze své peněženky vyberte několik mincí různé hodnoty a postupně je vkládejte do skleněné misky. S každou poděkujte za blahobyt a představujte si, jak si ho užíváte. Pak misku dejte na okno v čase, kdy dorůstá Měsíc a nechte až do úplňku. Po té si mince dejte do peněženky a noste je s sebou. Přitáhnou vám peníze.

Vykoupejte se s penězi

Připravte si krabičku, mince a vanu plnou vody. Tento rituál provádějte po úspěšném dnu v práci, nebo dnu, kdy se cítíte opravdu dobře. Naplňte si vanu vodou, nasypte do ní mince a sebe☺ a příjemně relaxujte. Představujte si, jak si užíváte vše, co si přejete. Po koupeli mince osušte a vložte do krabičky. Až se krabička naplní, nakupte z ní dárky pro sebe a své blízké. Něco, co opravdu potěší.

I když jste racionální a věříte tomu, že co si nevyděláte to nemáte, zkuste některý z rituálů. Třeba zjistíte, že jen fajn plnění přání občas nechat na někom jiném.

Komentáře

komentářů