Obecně

Jak si správně zařídit kancelář

Zařízení kanceláře je vždy oříšek i pro zkušeného designéra. Musí totiž zohlednit několik kritérií, které často v době pořizování nábytku nejsou ještě stoprocentně jasné.

Ať už jste právě získali klíče od nové kanceláře, nebo se snažíte o pořádné změny v té stávající, je důležité si nejdříve promyslet, jak se prostory budou využívat. Pokud zaměstnanci tráví většinu pracovní doby v terénu, není potřeba kupovat velké stoly a obrovské monitory. Nic z toho pravděpodobně dostatečně nevyužijí. Raději je lepší investovat do kvalitních a lehkých notebooků, které si mohou nosit ke klientům s sebou. Pracovní stanice může být menší a kompaktnější. Součástí stolů by měly být i skříňky se zamykatelnými šuplíky. Což určitě ocení právě cestující kolegové.

Potřebujete zasedačku?

Využijete ji na pravidelné schůzky?Je třeba ji zařídit nejmodernějším vybavením na promítání prezentací apod? Raději se scházíte v přátelštějším prostředí, jako je třeba kavárna nebo blízké bistro? Využijte volnou místnost jinak, například ji pronajměte freelancerům, jejichž služeb můžete později také využít.

Drahá eletronika

Opravdu potřebujete v každé místnosti tiskárnu a další drahé vybavení? Jestliže vám denně z početného týmu v kanceláři zbyde jen hrstka zaměstnanců, stačí jedna kvalitní tiskárna. Většina dokumentů se v současnosti místo tištění spíše ukládá na virtuální úložiště. Horká židle se hodí Máte-li externí kolegy, kteří občas dojíždějí, mějte pro ně připravené místo, odkud mohou komunikovat se zbytkem týmu.

Máte prázdné skříně?

Není potřeba utrácet za skříňové sestavy, jen protože to mají ostatní. Pokud do nich nemáte co dát, tak je prostě nekupujte. A nebojte, neznamená to, že děláte něco špatně, nebo že jste míň firma než ostatní. Finance se dají využít smysluplně, hromadění nábytku ještě nikomu nic nepřineslo. Investujte je raději do školení svých zaměstnanců, aby vás posunuli dál.

Možná zjistíte, že se všichni pohodlně vejdete do daleko menších prostor a finance, které by padly na nájem, využijete efektivněji.

Malý příklad na konec

Internetová firma z Brna s 20 zaměstnanci zjistila, že nevyužívá všechny ze 7 místností, za které platila veliký nájem, protože většina týmu pracovala z domova. Majitel se tedy rozhodl, že prostory podpronajme, ale nakonec z kanceláře udělal centrum pro malé startupy a freelancery. Prostory si pronajímají za hodinovou sazbu. Majitel firmy tak vydělává za měsíc trojnásobek ceny podnájmu a ještě má okolo sebe velmi talentované lidi … Můžete se třeba inspirovat…..

Držíme palce se zařizováním….

Komentáře

komentářů